Co powinno znaleźć się na wizytówce?

Wizytówka to podstawowe narzędzie identyfikacyjne każdego przedsiębiorstwa. Jest ona wręczana klientom, a także kontrahentom. Ze względu na to, że odgrywa tak istotną rolę, musi być odpowiednio zaprojektowana. Zadanie trudne, bo na niewielkim kartoniku trzeba zmieścić wszystkie najważniejsze informacje. Co powinno się na niej znaleźć? Szczegóły na ten temat znajdują się w tekście poniżej.

Wizytówka – dwa główne zastosowania

To firmowe narzędzie może być wykorzystane jako nośnik informacji lub reklamy. W tym pierwszym przypadku służy ono głównie do tego, aby dana osoba nawiązała kontakt z przedsiębiorstwem. Na wizytówce powinny się znaleźć się informacje takie jak nazwa firmy, adres siedziby, logo oraz NIP. To wygodny i jednocześnie elegancki sposób dzielenia się potrzebnymi informacjami. W ten sposób zmniejszamy ryzyko tego, że klient lub kontrahent pomyli się przy wpisywaniu danych firmy. Wizytówka stosowana jako narzędzie marketingowe, które ma zachęcić klienta do nawiązania kontaktu po spotkaniu, powinna przede wszystkim przyciągać wzrok. Kapitalny pomysł stanowią wizytówki o projekcie dopasowanym do branży danej firmy, na przykład karteczka w kształcie grzebienia przeznaczona jako wizytówka salonu fryzjerskiego.

Co wizytówka powinna zawierać obowiązkowo?

Do podstawowych elementów, jakie należy umieścić na wizytówce, należy jej charakterystyczny znak taki jak logo, imię i nazwisko właściciela, do tego numer NIP, a także dane potrzebne do skontaktowania się. Wiele osób prowadzących jednoosobową firmę i działających w usługach, jak na przykład graficy, programiści czy marketingowcy, nie wynajmuje lokalu do prowadzenia swojej firmy, lecz pracuje w domowych pieleszach. Cały kontakt z klientem odbywa się elektronicznie lub telefonicznie. Wówczas na wizytówce powinny koniecznie znaleźć się dane kontaktowe. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie adresu strony z portfolio.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Skojarzenia, jakie wzbudza w odbiorcach ten niepozorny kawałek papieru, zależą nie tylko od przedstawionych na niej informacji. Równie ważny jest format oraz materiał, z jakiego dana wizytówka została wykonana. Decyduje to o wytrzymałości wizytówki i o tym, czy jest ona przyjemna w dotyku. Do wyboru jest kilka opcji, od modeli standardowych i foliowanych po ulotki premium. Warto zapoznać się ze wszystkimi, aby dobrać wersję dopasowaną do oczekiwań i posiadanego budżetu.