ulotki a zwiększenie sprzedaży

Czy ulotki mogą wpłynąć na zwiększenie sprzedaży?

Jednymi z najchętniej wybieranych materiałów reklamowych są ulotki. Przyczyniają się do znacznego wzrostu sprzedaży, należy jednak wiedzieć, jak dobrze je zaprojektować. O czym pamiętać podczas tworzenia ulotki oraz jakie funkcje powinna ona spełniać? Jak wybrać firmę z listy tych oferujących tani druk ulotek?

Szanuj czas odbiorcy — tani druk ulotek powinien być wykonany profesjonalnie i w terminie

Ulotka to nie katalog firmowy, dlatego należy wystrzegać się umieszczania na niej szczegółowego opisu oferty. Powinno skupić się w niej na najważniejszym, czyli rzeczywistych korzyściach, jakie przyniesie odbiorcy kupno danego produktu lub usługi. Ulotka musi zachęcać potencjalnego klienta do zapoznania się z jej treścią, dlatego trzeba bezwzględnie zadbać o jej estetykę, nie przesadzając przy tym z nadmierną ilością grafik. Treści powinny być przedstawione w sposób czytelny i uporządkowany. Kolorystyka niech będzie dopasowana do identyfikacji wizualnej firmy, aby konsument nie miał żadnych wątpliwości co do tego, kto jest autorem reklamy.

Zachęć do działania

Żeby uzyskać oczekiwany efekt w postaci wzrostu sprzedaży, należy otwarcie powiedzieć odbiorcy o tym, czego się od niego oczekuje. Ulotkę warto zakończyć za pomocą tak zwanego CTA, czyli call to action (ang. wezwanie do działania). Jest to krótkie hasło, które zachęca do wykonania określonej akcji – zakupu produktu, bliższego zapoznania się z ofertą, odwiedzenia określonej strony internetowej lub skorzystania z rabatu.

Dostarcz niezbędnych informacji

Ten punkt pośrednio wiąże się z pierwszym akapitem i sugeruje, by wcielić się w rolę odbiorcy. Łatwiej wówczas wyobrazić sobie, jakie informacje powinny znaleźć się w projekcie. Przykładowo, ulotka reklamująca hotel, restaurację lub inny obiekt wypoczynkowy, a zatem podmioty oferujące określone usługi i produkty jedynie w danym miejscu, powinna zawierać szczegóły dotyczące dojazdu, najlepiej w postaci niewielkiej mapki. To samo odnosi się do  przedsiębiorstw, które trudno znaleźć nawet za pomocą nawigacji.

Spraw, aby klient chciał zatrzymać ulotkę – drukuj tanio i profesjonalnie, wręczaj z uśmiechem

Na samym końcu przedstawiamy najbardziej sprawny trik, który pozwala uczynić z ulotki skuteczne narzędzie reklamowe. Chodzi mianowicie o to, aby odbiorca dostrzegł określoną korzyść w jej otrzymaniu. Dlatego tak wiele firm wykorzystuje tę formę reklamy jako bon, który uprawnia do otrzymania rabatu lub dodatkowego produktu. To także świetny sposób na to, aby upewnić się, czy reklama przynosi oczekiwane rezultaty – wystarczy policzyć, ile sztuk wróciło z klientami.