Czym różnią się ulotki premium od zwykłych?

Ulotka to podstawowe narzędzie służące firmie do prowadzenia działań reklamowych. Ze względu na to, że charakter przedsiębiorstw jest tak wieloraki, istnieje również wiele odmian ulotek: od tych podstawowych po te z górnej półki. Czym się różnią poszczególne rodzaje tych materiałów promocyjnych?

Dlaczego warto zdecydować się na ulotki?

Ulotki doskonale nadają się do przyciągnięcia uwagi lokalnych odbiorców. Można je wykorzystać w trzech różnych celach: udzielenia informacji, przeprowadzenia reklamy oraz nawiązania kontaktu z klientami. Projekt ulotki zależy również od tego, do kogo się ją kieruje. Żeby ulotka była skuteczna, dana osoba musi widzieć sens w jej posiadaniu. Dlatego tak wiele firm decyduje się na to, aby połączyć tę formę promocji na przykład z kuponem pozwalającym na uzyskanie określonych korzyści. Dobrym pomysłem jest oferowanie niewielkiego rabatu w zamian za pokazanie ulotki – wówczas klient ma większą motywację do tego, aby zatrzymać druk reklamowy i dokładnie zapoznać się z jego treścią.

Ulotki zwykłe – rozwiązanie uniwersalne

Standardowe ulotki powinna mieć w swoim repertuarze reklamowym każda firma. Te nośniki spełniają podstawowe zadanie – sprawiają, że inni wiedzą o jej istnieniu. Od takiej promocji warto zacząć, dlatego standardowy typ ulotek doskonale nadaje się dla początkujących firm. Sprawdzi się również dla tych, którzy oferują niszowe produkty lub usługi i nie muszą walczyć z żadną konkurencją. Doskonale sprawdzą się również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją działalność – zaletą tych ulotek jest też to, że odznaczają się atrakcyjną ceną. Nie oznacza to jednak, że cechują się niską jakością. Nadal dobrze sprawdzają się w swojej roli. Jednak jeśli dane przedsiębiorstwo szuka czegoś specjalnego, co pozwoli wybić się na tle innych organizacji, to najlepszym rozwiązaniem jest wybór ulotek w wersji premium.

Ulotki premium – czym się odznaczają?

To ulotki o najwyższej jakości zarówno jeśli chodzi o papier, jak i metodę druku. Prezentują się niezwykle ekskluzywnie, dzięki czemu podkreślają prestiż danego przedsiębiorstwa. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym do ich produkcji jest lakier wybiórczy 3D. Sprawia on, że tekst staje się wypukły, a tym samym zdecydowanie bardziej przykuwa wzrok klientów. Takie ulotki polecamy dla specjalnych klientów czy kontrahentów, z którymi współpraca odgrywa niezwykle istotną rolę w działalności danego przedsiębiorstwa.