Idealne materiały drukowane na konferencję branżową

Gadżety reklamowe muszą być dopasowane nie tylko do klientów, ale również do okazji. Wydarzenia branżowe to dla wielu firm doskonała szansa na lepszą promocję swoich usług. Jakie materiały drukowane warto wówczas wręczyć klientom? Prezentujemy nasze sprawdzone pomysły.

Klasyka, czyli wizytówka

Niewielka karteczka z najważniejszymi informacjami na temat danego przedsiębiorstwa ma ogromną moc. Przede wszystkim dostarcza odbiorcy wszystkich szczegółów dotyczących możliwości kontaktu. Klient czuje się bardziej zmotywowany do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat oferty. Zaletą wizytówek jest również ich niewielki rozmiar i możliwość swobodnej personalizacji.

Notesy dla klientów

Artykuły biurowe od lat plasują się w czołówce najczęściej wybieranych gadżetów reklamowych. Decyduje o tym ich wysoka użyteczność i uniwersalność – w końcu niemal każdy z nas potrzebuje akcesoriów do zapisywania ważnych (i błahych) spraw. Notes doskonale nadaje się właśnie na konferencję. Z takich wydarzeń chcemy bowiem wynieść jak najwięcej cennej wiedzy, a najbardziej pomocnym narzędziem do tego są przybory do notowania. Do notesu można oczywiście dołączyć długopis.

Teczki na dokumenty

Podczas wydarzeń branżowych wręcza się wiele rozmaitych dokumentów. Należą do nich różnego rodzaju ulotki, prospekty, broszury i inne. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zatem zaoferowanie klientom teczki, w której umieszczone będą wszystkie kartki z informacjami. Teczkę można również wykorzystać w przyszłości do segregowania innych dokumentów.

Ulotki reklamowe

Tego rodzaju materiały reklamowe podczas konferencji pełnią nieco inną funkcję niż zazwyczaj. Ich zadaniem jest przede wszystkim informowanie o istotnych kwestiach takich jak na przykład przebieg wydarzenia czy miejsce, w którym znajduje się stanowisko danej firmy. W projekcie ulotki warto zawrzeć zachętę, która skłoni odbiorcę do bliższego zapoznania się z ofertą – może być to na przykład ogłoszenie o przeprowadzanym konkursie albo możliwość otrzymania zniżki za okazaniem ulotki.

Plakaty na konferencji

Uczestnicy konferencji lubią być dobrze poinformowani. Dlatego organizatorzy poszczególnych wydarzeń muszą zadbać o reklamę swojego spotkania. Doskonale nadają się do tego właśnie plakaty, które można w prosty sposób umieścić w przestrzeni publicznej. Warto pozwolić odbiorcom na to, aby mogli wziąć je ze sobą na pamiątkę.