Kalendarze trójdzielne – klasyka, która wciąż cieszy się dużą popularnością

Gadżety reklamowe to jedne z najczęściej wybieranych narzędzi do skutecznej promocji usług firmy. Do prawdziwych klasyków należą kalendarze, które z roku na rok przybierają coraz to inne formy. Dużym powodzeniem cieszą się modele trójdzielne. Zamówienie firmowych kalendarzy trójdzielnych w drukarni internetowej pozwoli skutecznie wykorzystać je w celach promocyjnych bez nadszarpnięcia budżetu.

Dlaczego kalendarz na zamówienie to dobry wybór?

Klienci cieszą się z otrzymania kalendarza ze względu na to, że jest to podarunek praktyczny, który jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną – pozwala na szybkie sprawdzenie daty, a także zdobi pomieszczenie.Projekt kalendarza powinien być czytelny oraz estetyczny, dlatego jego opracowanie należy powierzyć doświadczonemu grafikowi. Ten typ reklamy pzynosi również wymierne korzyści reklamodawcy, jako że charakteryzuje się dość dużą powierzchnią reklamową, na której można umieścić nie tylko logo, ale również własne zdjęcie.

Jakie modele są najbardziej popularne?

Jednymi z najchętniej wybieranych akcesoriów reklamowych tego typu są kalendarze ścienne wykonane zgodnie z własnym projektem. Do wyboru są kalendarze jedno- oraz trójdzielne, które są podzielone odpowiednio na jedną lub trzy sekcje. Te ostatnie pozwalają na szybki wgląd do poprzedniego, bieżącego oraz następnego miesiąca. Wolne dni są zaznaczone w nich za pomocą koloru, a ruchoma przesuwka może zostać użyta do wyznaczania aktualnej daty.

Projekt kalendarza firmowego – o czym należy pamiętać?

Przed przystąpieniem do wykonania projektu tego akcesorium reklamowego warto bliżej poznać jego budowę. Każdy model zawiera trzy elementy: główkę, plecki oraz kalendaria. Elementy graficzne, takie jak logo czy zdjęcie, są najczęściej umieszczone w obszarze główki znajdującej się najwyżej. Plecki stanowią tylną część produktu, która odpowiada za jego podtrzymywanie. Najczęściej wykonuje się je z kartonu. Częścią, która zazwyczaj najbardziej interesuje odbiorców, jest oczywiście kalendarium zawierające graficzne przedstawienie miesięcy.

Jak przystąpić do wykonania projektu?

Przed rozpoczęciem projektowania kalendarza reklamowego trójdzielnego należy wprowadzić w programie odpowiednie ustawienia. Zaleca się dokonanie zmiany przestrzeni barw na opcję CMYK. Zapewni to zgodność kolorów wyświetlanych na ekranie z barwami, jakie pojawią się na wydruku. Wszystkie litery poleca się zamienić na krzywe, a rozdzielczość powinna wynosić co najmniej 300 DPI. Kolorystyka użyta w projekcie kalendarza powinna być dostosowana do identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa. Chodzi tutaj przede wszystkim o użycie takich kolorów oraz czcionek, które wzbudzają szybkie skojarzenie z firmą. Taka strategia znacząco wzmacnia przekaz reklamowy. Projekt kalendarza może uwzględniać nie tylko grafikę, ale również zdjęcie, dzięki czemu wygląda wówczas bardziej realistycznie. Bez względu na to, co będzie dominowało w projekcie – grafika czy zdjęcia – należy zadbać o wysoką rozdzielczość głównego elementu graficznego. Projektując kalendarz trójdzielny ze zdjęciem, powinno się korzystać z profesjonalnych elementów wykonanych przez fotografa lub grafika. Oczywiście możemy także wykorzystać zdjęcia pozyskane ze specjalnych banków zdjęć. Znajdują się tam wysokiej jakości fotografie o rozmaitej tematyce. Każdy reklamodawca znajdzie elementy graficzne, za pomocą których wyróżni swój projekt, a tym samym dotrze do klientów. Po zatwierdzeniu projektu pozostaje nam już tylko druk kalendarzy trójdzielnych i wykorzystanie ich do promocji marki.

W jaki sposób montowane są kalendaria?

Istnieją dwa podstawowe sposoby umieszczania kalendariów na plecach. Pierwszym z nich jest zamontowanie poszczególnych elementów za pomocą spirali. Jest to najczęściej wybierana opcja, głównie ze względu na elegancki i niezwykle estetyczny efekt. Alternatywę stanowi jednak mocowanie kalendarium za pomocą klejenia bloczków. Nasza drukarnia zapewnia wysoką jakość kalendarzy trójdzielnych, a także grafiki umieszczonej na główce, dzięki czemu są one widoczne z odległości nawet kilku metrów. Każdy model jest również wyposażony w przezroczystą zawieszkę.

Jak wybrać kalendarz trójdzielny z logo firmy?

Duża różnorodność kalendarzy trójdzielnych znacząco ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu. Zamawiający ma duże możliwości, zwłaszcza w zakresie wykończenia główki, która stanowi również najbardziej wyeksponowaną część całej konstrukcji. Jeśli chcemy, aby akcesorium prezentowało się luksusowo, warto zdecydować się na kaszerowanie. Polega ono na takim oklejaniu kalendarza, aby uzyskać efekt wypukłości. Dzięki temu kalendarz przykuwa wzrok odbiorcy. Główka może być ponadto pokryta laminatem, aby zapewnić jej efekt błyszczenia się, a także zwiększyć odporność na uszkodzenia. W przypadku ograniczonego budżetu najbardziej polecanym rozwiązaniem jest wybór główki drukowanej na tej samej części materiału co plecki. Miejscem, w którym możemy również umieścić element o charakterze reklamowym, jest często pomijana dolna część plecków kalendarza. Ten wąski pasek wydaje się niemalże stworzony do tego, aby zamieścić na nim adres e-mail lub stronę internetową przedsiębiorstwa. Doskonale sprawdzi się do umieszczenia dokładnych danych adresowych. W celu przygotowania projektu kalendarza trójdzielnego z własnym zdjęciem zapraszamy do skontaktowania się z naszymi przedstawicielami.

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!