Karteczki samoprzylepne – idealny prezent dla studenta

Wybierając gadżet reklamowy, należy zawsze mieć na uwadze jego przyszłe zastosowanie. W końcu przydatność to najważniejsze cecha każdego prezentu firmowego. Jeśli odbiorca uważa, że dana rzecz jest bezużyteczna, to nie będzie z niej korzystał. Tym samym reklama stanie się nieskuteczna. W tym artykule przyjrzymy się karteczkom samoprzylepnym – taki prezent sprawdza się szczególnie w przypadku studentów i uczniów. Dlaczego?

Dobre notatki to podstawa

Notatki robione podczas wykładów i ćwiczeń to dla studenta być albo nie być – dotyczy to zwłaszcza kierunków, na których trzeba przyswoić dużą ilość wiedzy teoretycznej. Karteczki przydadzą się już na etapie robienia notatek jako odnośniki do szczególnie ważnych fragmentów. Z takiego rozwiązania skorzystają przede wszystkim pilni uczniowie i uczennice – osoby, które zapisują słowa wykładowcy na bieżąco. Taki gadżet przydaje się szczególnie wtedy, gdy przedmiot jest niszowy, przez co w Internecie nie ma alternatywnych źródeł materiałów. Dotyczy to również sytuacji, gdy profesor wskaże, że egzamin lub zaliczenie odbywa się na podstawie treści przekazanych na zajęciach.

Karteczki – idealne do powtórki

O ile karteczki podczas robienia notatek nie są konieczne, o tyle w trakcie powtórki stają się wręcz niezastąpione. To najlepszy sposób na zaznaczenie istotnych fragmentów takich jak daty, definicje i objaśnienia. Sprawdzą się zarówno przy nauce prawniczych zwrotów, jak i ćwiczeniu zdolności językowych. Atutem karteczek jest prostota ich użycia oraz to, że na każdym niewielkim bloczku można umieścić napis, co ułatwi rozeznanie się w notatkach. Już samo przygotowanie materiału do powtórki pozwala zdobyć pewną wiedzę. Wielokolorowe karteczki warto pogrupować zgodnie z tym, do jakiej tematyki się odnoszą, przypisując danemu zagadnieniu określony kolor. Dzięki temu łatwiej przypomnieć sobie potrzebne informacje podczas egzaminu.

Karteczki dla studenta – nie tylko do nauki

Samoprzylepne bloczki mogą być stosowane również na co dzień i to w bardziej praktyczny sposób. Życie studenta oznacza zazwyczaj wynajmowanie mieszkania lub akademika z innymi żakami. Warto wówczas mieć pod ręką gadżet, który pomoże oznakować chociażby jedzenie w lodówce. Karteczki można również stosować do komunikowania się z innymi domownikami – wystarczy zapisać wiadomość i umieścić ją na lodówce lub ekranie komputera. Takie akcesoria doskonale nadają się również do robienia list zakupów.