wizytówka

Kiedy warto zainwestować w wizytówkę?

Inwestycja w wizytówki wydaje się zbędna w czasach, gdy klienci mogą znaleźć wszystkie dane firmy szybko i sprawnie w sieci? Nic bardziej mylnego! Wbrew pozorom ten materiał reklamowy wcale nie odchodzi do lamusa. Komu posiadanie wizytówek opłaca się najbardziej? Jak zaprojektować ten niewielki bloczek papieru? I wreszcie – jak i kiedy go wręczać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

O czym świadczy posiadanie wizytówki?

Firma, która wręcza swoim klientom lub kontrahentom wizytówki, uchodzi w ich oczach za bardziej profesjonalną. Pokazuje bowiem, że dba o wygodę odbiorców – nie chce, aby to oni czynili ten wysiłek i szukali jej oferty w Internecie, lecz wręcz przeciwnie, sama występuje z propozycją i inicjatywą. Wizytówka dalej kojarzy się z prestiżem i pełni funkcję nie tylko informacyjną, ale również reklamową, szczególnie wizytówki premium. Wystarczy umieścić na niej na przykład firmowy slogan lub kilka słów, które zachęcą klienta do skorzystania z oferty. Warto zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli konkretny odbiorca nie potrzebuje produktu lub usług danego przedsiębiorstwa, to dzięki wizytówce może szybko i wygodnie przekazać dane kontaktowe osobom zainteresowanym, czyli najczęściej znajomym lub członkom rodziny.

Jak stworzyć wizytówkę?

Projekt wizytówki należy zacząć od ustalenia, jakie informacje powinny się na niej znaleźć. Ciekawym rozwiązaniem przy którym zyskujemy więcej miejsca na informacje są wizytówki składane. Do tych najbardziej podstawowych należy z pewnością nazwa, logo i adres firmy. Do tego niezbędne są dane kontaktowe takie jak numer telefonu, adres e-mail oraz koniecznie strona internetowa, jeśli tylko znajduje się na niej na przykład portfolio przedsiębiorstwa. Informacji nie powinno być jednak zbyt wiele, jako że wizytówka musi być przejrzysta. W wielu przypadkach liczy się pomysłowość. Kształt czy grafikę warto dopasować do branży, w jakiej działa dana firma. W ten sposób oferta będzie się wyróżniać na tle innych przedsiębiorstw.

Wręczanie wizytówek

Zanim przekaże się wizytówkę potencjalnemu klientowi, należy najpierw zainteresować go ofertą. Odbiorca musi widzieć korzyść w zapoznaniu się z tym niewielkim bloczkiem papieru. Podczas spotkań z innymi przedsiębiorcami lub specjalistami, warto wymienić się wizytówkami na samym początku, jako że ułatwi to zapamiętanie imion poszczególnych osób. Wizytówkę należy zawsze wręczać stroną zadrukowaną do góry i prosto do ręki rozmówcy – jest to oznaka szacunku i zwiększa szanse na to, że dana osoba rzeczywiście zapozna się z ofertą