koperty z logo

Koperty z logo – dodatek do korespondencji firmowej

Korespondencja firmowa to coś, o co warto zadbać, aby prowadzić skuteczną promocję biznesu, a także wywierać jak najlepsze pierwsze wrażenie na odbiorcach. Pomogą w tym eleganckie koperty firmowe.

Dlaczego warto zdecydować się na koperty firmowe?

Koperty z nadrukiem przedstawiającym logo firmy lub inne charakterystyczne dla niej znaki to sposób na polepszenie rozpoznawalności marki, a także przekonanie klientów o jej prestiżu. Dzięki temu klienci są bardziej skłonni do tego, aby zapoznać się z zawartością koperty, w której mogą znajdować się materiały promocyjne, umowy, powiadomienia i inne istotne dokumenty. Koperty pozwalają przede wszystkim zadbać o wizerunek firmy. Poza tym można wykorzystać je nie tylko do przekazywania listów pod adres odbiorcy, ale również na inne okazje, takie jak wydarzenia branżowe, akcje promocyjne i pokazy.

Jak stworzyć projekt koperty firmowej?

Te niewielkie materiały reklamowe są ważnym elementem identyfikacji wizualnej usługodawcy lub producenta. Powinny być dostosowane do kolorystyki i innych aspektów wizualnych, jakie dana firma wybrała jako swoje wyróżniki. Firmowe znaki powinny być widoczne, ale jednocześnie nie mogą zdominować projektu wizualnego w danej koperty. Należy zadbać o to, aby całość prezentowała się schludnie i czytelnie. W zupełności wystarczy umieszczenie logo w rogu koperty, wraz z najważniejszymi informacjami, takimi jak adres, numer telefonu i strona internetowa.

Co oprócz koperty? Czy  wysyłać list na papierze firmowym?

Żeby dać dowód swojego profesjonalizmu, należy zadbać także o inne elementy korespondencji firmowej, w tym przede wszystkim papier. W kopercie można również umieścić niewielkie gadżety reklamowe, co sprawdza się szczególnie przy wysyłce materiałów promocyjnych. Po otrzymaniu takiej zachęty klient jest bardziej zmotywowany do tego, aby skorzystać z oferty przedsiębiorstwa. Wszystkie elementy komunikacji powinny być dopasowane do siebie na przykład pod kątem wyglądu. Wszystko po to, aby przekaz reklamowy kierowany do konsumenta był spójny. Warto więc skorzystać z usług jednego grafika, a także drukarni, które podejmą się wykonania całego zestawu korespondencyjnego.