Notes czy planer z kalendarzem – gdzie lepiej notować?

Obecnie na rynku można zakupić setki przyborów do notowania. Notes klejony czy planer z kalendarzem — który z nich najlepiej posłuży do prowadzenia notatek?

Dlaczego w ogóle warto prowadzić notatki? Notes klejony jako niezbędnik organizacyjny

Notowanie to planowanie! Planowanie to prowadzenie bardziej uporządkowanego życia. Wiele obserwacji i badań wykazało, że dzięki planowaniu łatwiej osiąga się wyznaczone cele. Poza tym to świetny sposób na „opróżnienie” głowy. Czas zatem na wybór akcesorium, które pomoże przelać plany i marzenia na papier! Notes klejony to niezbędnik osób, które wiele czasu spędzają poza domem, planer z kalendarzem sprawdza się na biurku. Co zatem wybrać?

Kalendarz – dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą

Prowadzenie kalendarza sprawdza się u osób, które lubią trzymać się wyznaczonych terminów lub mają problem z właściwym organizowaniem codziennych obowiązków. Świetnie sprawdzają się do planowania  dalekosiężnych celów. Warto przypomnieć, że zgodnie z koncepcją SMART, realizacja określonych zamierzeń powinna być jak najlepiej skonkretyzowana, a także określona w czasie. Ustalenie ostatecznego terminu  realizacji danego marzenia sprawia, że jesteśmy bardziej zdyscyplinowani w podejmowaniu działań. Kalendarze można kupić w wersji miesięcznej, tygodniowej, a nawet jednodniowej. Te ostatnie pozwalają najlepiej zaplanować cały dzień. Do wyboru są również modele z  inspirującymi cytatami, które dodają motywacji do działania. Kalendarz może być również stosowany jako uzupełnienie dla notatnika.

Notes klejony, czyli narzędzie do śledzenia myśli

Jeśli mamy duszę artysty, lubimy zapisywać luźne, czasami z pozoru niezwiązane ze sobą myśli, to powinniśmy wyposażyć się w notatnik — najlepiej klejony, będzie trwalszy. Jest on pozbawiony dat, a każda strona to – dosłownie i w przenośni – biała kartka. Korzystanie z notatnika pozwala wyrobić nawyk zapisywania myśli, co  pobudza inspirację i sprawia, że łatwiej wpaść na ciekawy pomysł. Notatnik jest również o wiele bardziej przydatny na studiach, podczas konferencji, a także w codziennej pracy biurowej.

Połączenie dwóch w jednym

Jeśli nie możemy zdecydować się pomiędzy notatnikiem a planerem z kalendarzem, to warto poszukać rozwiązania „pomiędzy”, czyli notatnika zawierającego również kalendarz. Mając przy sobie tylko jedno akcesorium, będziemy mogli zapisywać inspirujące myśli, a jednocześnie pamiętać o ważnych terminach. Tego typu akcesoria przydają się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  Poleca się jednak prowadzić osobne dzienniki dla każdej ze sfer.