Papier firmowy – gładki czy we wzory?

Papier firmowy – gładki czy we wzory?

Papier firmowy to jeden z najczęściej wybieranych materiałów promocyjnych. Dzięki niemu można w trwały sposób zapisać się w podświadomości odbiorcy. Wykorzystywanie tego rodzaju reklamy przedstawia firmę jako bardziej profesjonalną. Papier firmowy można wykorzystać także na wiele innych sposobów, choćby do prowadzenia korespondencji z odbiorcami.

Jak stworzyć projekt papieru firmowego?

Podczas tworzenia projektu papieru firmowego należy wziąć pod uwagę jego estetykę a także to, czy będzie dobrym nośnikiem informacji. Pismo musi bowiem dostarczać klientowi faktów na temat danej firmy. Dlatego w projekcie powinno znaleźć się między innymi: logo, dane kontaktowe, telefon oraz e-mail firmy a także adres firmowej witryny. Żeby wzmocnić przekaz, warto także uwzględnić krótki slogan. Należy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z tego typu elementami, aby mimo wszystko projekt był przejrzysty.

Jaki wzór wybrać?

Warto także zastanowić się nad tym, jaki wzór umieścić na papierze. Gładki papier firmowy sprawdzi się w przypadku firm, które kreują się jako przedsiębiorstwa z tradycjami, godne zaufania oraz tworzące swoją ofertę dla klientów w nieco starszym wieku. Z kolei papier firmowy pokryty mniej lub bardziej widocznym wzorem sprawi, że dana marka wyróżni się na tle konkurencji. Ten typ papieru firmowego zdecydowanie bardziej podoba się młodszym odbiorcom. Wybór papieru we wzory poleca się przedsiębiorstwom, które chcą uchodzić za dynamiczne, nowoczesne oraz oryginalne.

Komu zlecić stworzenie papieru firmowego?

W celu stworzenia papieru firmowego nie należy korzystać z gotowych rozwiązań. Warto natomiast zlecić to zadanie profesjonalnemu grafikowi. Na pewno będzie chciał przeprowadzić wstępną konsultację w celu ustalenia wszystkich szczegółów dotyczących projektu, a także poznać oczekiwania klienta. W ten sposób możemy mieć pewność co do tego, że efekt będzie dopasowany do najważniejszych założeń. Należy pamiętać o tym, że oprócz profesjonalnego projektu, niezbędny jest również wysokiej jakości wydruk papieru firmowego. Tego typu zlecenia należy powierzyć doświadczonej drukarni lub agencji reklamowej, która na co dzień współpracuje ze specjalistami w zakresie tworzenia materiałów marketingowych.