Sposób na dotarcie do młodych odbiorców – naklejki reklamowe

Sposób reklamy powinien być dopasowany do oczekiwań i gustów odbiorców. Naklejki reklamowe są jednym z najbardziej skutecznych nośników promocyjnych w kampaniach tworzonych z myślą o młodzieży. Są kolorowe i można łatwo je przykleić, a tym samym zaznaczyć swoją obecność w przestrzeni. Naklejki wspomagają naturalną, młodzieńczą chęć wyróżnienia się i naznaczania swojej odmienności.

Naklejki reklamowe – element guerilla marketingu

Naklejki to nieodzowny element tzw. guerilla marketingu, czyli reklamy prowadzonej przy użyciu niesztampowych metod, najczęściej w przestrzeni publicznej. Są to miejsca, w których gromadzą się właśnie młodzi ludzie: centra handlowe, parki i place. Warto zauważyć, że naklejka to reklama, która może znaleźć się w niemalże bezpośredniej odległości od klienta – na ławce, na której siedzi, w autobusie czy na pobliskim słupie reklamowym. Chociaż jest niewielka, to przyciąga uwagę, na przykład poprzez swoją kolorystykę. Ten nośnik reklamy doskonale pasuje do środków przekazu, które najbardziej trafiają do młodych odbiorców, czyli do krótkich haseł reklamowych w postaci hashtagów czy sloganów. Do ich wymyślenia najlepiej zaangażować specjalistów od reklamy słownej. Opracowaniem oryginalnej oprawy powinien z kolei zająć się grafik komputerowy. Naklejka musi być dostosowana do identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa, aby zachować spójny przekaz reklamy.

Jak połączyć druk naklejek reklamowych z nowymi technologiami?

Reklama (nawet wydrukowana naklejka reklamowa!) nie dotrze do młodych odbiorców, jeśli nie wykorzysta się do tego nowych technologii i mediów społecznościowych. Pomogą w tym również naklejki. To nośnik doskonały do tego, aby umieścić na nich kod QR, który wystarczy zeskanować przy użyciu telefonu. Taka reklama jest oryginalna i intrygująca, a także angażuje odbiorcę, jako że wymaga wykonania określonej akcji – w tym przypadku zeskanowania kodu przy użyciu przyrządu, z jakiego obecnie korzysta każdy młody konsument. Kod QR powinien prowadzić do strony internetowej lub fanpage’u, gdzie użytkownik może na przykład skorzystać ze zniżki albo wziąć udział w konkursie. 

Drukowane naklejki reklamowe na komputer i telefon

Korzystanie z urządzeń elektronicznych, takich jak komputer czy telefon, jest dla młodzieży codziennością. Dobrym pomysłem jest zaoferowanie im naklejek, dzięki którym mogą spersonalizować swoje ulubione sprzęty. Przy okazji może znaleźć się na nich logo lub inny charakterystyczny znak danego przedsiębiorstwa. 

Co warto umieszczać na naklejkach?

Naklejki najczęściej zawierają takie elementy jak tekst, obrazek lub logo firmy. Są używane do przekazania niestandardowej wiadomości lub po prostu do reklamowania produktu. Można umieścić je na dowolnej powierzchni, w tym na obudowie laptopa lub na biurku w pracy. Te niepozorne, małe elementy pozwalają wyróżnić daną przestrzeń. Naklejki z logo reprezentują firmę i ułatwiają identyfikację jej produktów. Przekaż wizualny jest niezwykle skuteczny, ponieważ pozwala natychmiast skojarzyć obraz z produktem bez jakiegokolwiek wysiłku, którego wymagałoby na przykład odczytanie napisu. 

Do produkcji naklejek reklamowych stosuje się różne metody druku. Do najczęściej wybieranych należą:

  • Druk offsetowy, znany również jako litografia offsetowa, to metoda druku masowego, w której grafiki umieszczone na metalowych płytach są przenoszone na gumowe koce lub wałki, a następnie na nośniki druku. Za wydruk dużej ilości naklejek przy użyciu metody typu offset płaci się mniej niż w przypadku techniki cyfrowej.
  • Fleksografia, czyli metoda polegająca na bezpośrednim nakładaniu farby na podłoże poprzez głowicę aplikatora, po uprzednim pokryciu go materiałem tworzącym obraz. Materiał zawiera pigmenty węglowodorowe, które absorbują światło z jednego lub większej liczby źródeł, takich jak lampy UV lub żarowe źródła światła i łączą je w pigmenty poprzez reakcję z tlenem w powietrzu.
  • Druk cyfrowy, czyli proces umożliwiający drukowanie bezpośrednio z pliku elektronicznego lub cyfrowego na drukarce tonerowej lub atramentowej. Jego główną zaletą jest szybkość realizacji zleceń.

Jakie jeszcze materiały reklamowe warto stosować?

Doskonałym uzupełnieniem naklejek są takie nośniki jak plakaty, wizytówki, teczki firmowe oraz samoprzylepne karteczki. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą notesów oraz kalendarzy. Nastolatków z pewnością przyciągną gadżety reklamowe, które dostarczają rozrywki, takie jak gry planszowe lub puzzle. Wybierając gadżety promujące markę, warto zadbać o ich spójność graficzną. 

W Good Printing oferujemy profesjonalne doradztwo w wyborze nie tylko odpowiedniego nośnika, ale również metody znakowania. Jesteśmy też jedną z najtańszych drukarni internetowych, oferujących produkty tak wysokiej jakości. Zapraszamy do składania zamówień lub kontaktu z naszym biurem.

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!