naklejki reklamowe

Sposób na dotarcie do młodych odbiorców – naklejki reklamowe

Reklama jest tworzona przede wszystkim dla odbiorców. To oczywiste, że jej głównym celem jest wzbudzenie w nich chęci do zakupienia produktu lub usługi. Szukając nośników reklamowych, które docenią młodzi odbiorcy, warto postawić na naklejki reklamowe.

Naklejki reklamowe – element guerilla marketingu

Naklejki to nieodzowny element tzw. guerilla marketingu, czyli reklamy prowadzonej przy użyciu niesztampowych metod, najczęściej w przestrzeni publicznej. Są to miejsca, w których gromadzą się właśnie młodzi ludzie: centra handlowe, parki i place. Warto zauważyć, że naklejka to reklama, która może znaleźć się w niemalże bezpośredniej odległości od klienta – na ławce, na której siedzi, w autobusie czy na pobliskim słupie reklamowym. Chociaż jest niewielka, to przyciąga uwagę, na przykład poprzez swoją kolorystykę. Ten nośnik reklamy doskonale pasuje do środków przekazu, które najbardziej trafiają do młodych odbiorców, czyli do krótkich haseł reklamowych w postaci hashtagów czy sloganów. Do ich stworzenia trzeba zaangażować speców do reklamy słownej. Stworzeniem oryginalnej oprawy powinien z kolei zająć się grafik komputerowy. Naklejka musi być dostosowana do identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa, aby zachować spójny przekaz reklamy.

Jak połączyć druk naklejek reklamowych z nowymi technologiami?

Reklama (nawet wydrukowana naklejka reklamowa!) nie dotrze do młodych odbiorców, jeśli nie wykorzysta się do tego nowych technologii i mediów społecznościowych. Pomogą w tym również naklejki. To nośnik doskonały do tego, aby umieścić na nich kod QR, który wystarczy zeskanować przy użyciu telefonu. Taka reklama jest oryginalna i intrygująca, a także angażuje odbiorcę, jako że wymaga wykonania określonej akcji – w tym przypadku zeskanowania kodu przy użyciu przyrządu, z jakiego obecnie korzysta każdy młody konsument. Kod QR powinien prowadzić do strony internetowej lub fanpage’u, gdzie użytkownik może skorzystać ze zniżki albo wziąć udział w konkursie. 

Drukowane naklejki reklamowe na komputer i telefon

Korzystanie z urządzeń elektronicznych takich jak komputer czy telefon jest dla młodzieży codziennością. Dobrym pomysłem jest zaoferowanie im naklejek, dzięki którym mogą spersonalizować swoje ulubione. Przy okazji może znaleźć się na nich logo lub inny charakterystyczny znak danego przedsiębiorstwa. 

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!