projekt teczki firmowej

Teczki firmowe z logo – czy stonowane barwy zawsze są najlepsze?

Powiedzmy to wprost – teczki firmowe kojarzą się raczej ze stonowanymi kolorami. Dokumenty, zaświadczenia, umowy… Jednak czy zawsze warto stawiać na konwencjonalne rozwiązania? O lekkim szaleństwie w kolorystyce teczek piszemy w dzisiejszym artykule.

Dlaczego warto zainwestować w firmowe teczki reklamowe?

Tego rodzaju akcesoria świetnie nadają się do prezentowania oferty firmy. Ulotki i broszury umieszczone w teczce od razu wyglądają na bardziej ekskluzywne. Poza tym teczki są również przydatne, a więc potencjalni klienci widzą korzyści z ich stosowania. To znaczy, że nie wylądują one w koszu, czyli będą inwestycją przynoszącą oczekiwane rezultaty. Teczki warto również ofiarować kontrahentom, jako że doskonale sprawdzają się one do porządkowania i zbierania dokumentacji, jaka jest potrzebna na przykład z okazji konferencji czy prezentacji. Tego rodzaju akcesoria są również niezbędne do przechowywania umów.

Jak stworzyć projekt teczki?

Materiały reklamowe oferowane klientom są bezpośrednim wyznacznikiem jakości oferty danej firmy. Do tego mają skutecznie przyciągnąć uwagę odbiorców, dlatego tak ważny jest projekt dostosowany do wywołania określonego efektu. W tym celu nie trzeba koniecznie sięgać po stonowane i wyblakłe barwy.

  • Warto kierować się przede wszystkim identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa.
  • Spójny wygląd gadżetów reklamowych sprawia, że przekaz skierowany do odbiorców jest bardziej spójny, a co za tym idzie – efektywniejszy.
  • Nasycone kolory przyciągają uwagę bardziej niż pastele. Poza tym teczka powinna zawierać elementy charakterystyczne dla danej firmy, takie jak na przykład jej logo albo hasło reklamowe.
  • Projekt tych materiałów reklamowych najlepiej zlecić doświadczonej agencji graficznej.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze teczek firmowych?

O jakości teczek świadczy również ich tekstura, która zależy od materiału wykorzystanego do produkcji. Im wyższa gramatura papieru, tym jest on bardziej wytrzymały i lepiej się prezentuje. Taka teczka zapewnia dokumentom lepszą ochronę przed zniszczeniami czy pognieceniem.

Komu ofiarować teczki w prezencie?

Te materiały reklamowe docenią nie tylko kontrahenci, ale również takie grupy odbiorców jak uczniowie, studenci, a także pracownicy biura. Teczki słyną ze swojej uniwersalności, dlatego warto zawsze mieć je w swojej ofercie materiałów reklamowych.