Teczki ofertowe – matowe czy z połyskiem?

Teczka to jeden z akcesoriów reklamowych, na które decyduje się coraz więcej firm. W ten sposób można bowiem przekazać klientowi umowę czy inne druki reklamowe w elegancki sposób. Sama teczka może być zaś swego rodzaju gadżetem, który klient może później wykorzystać na przykład do przechowywania dokumentów. Pozostaje jednak jedno pytanie dotyczące tego, jaki model wybrać: matowy czy z połyskiem?

Do czego przydają się teczki?

Takie akcesoria sprawdzają się zarówno dla reklamodawcy, jak i dla jego klientów. Dzięki nim łatwiej jest utrzymać porządek w dokumentach. Do tego stanowią uzupełnienie dla standardowych gadżetów reklamowych, jak na przykład ulotki i broszury. Można je wręczać jako dodatek do pakietów promocyjnych, w skład których wchodzą inne gadżety. Teczki to również niezastąpiony element podczas podpisywania różnego rodzaju umów. Dzięki nim wszystkie dokumenty są uporządkowane i znajdują się w jednym, wyznaczonym miejscu. Takie ułatwienie z pewnością zostanie docenione przez klientów i kontrahentów. Gadżety poleca się w szczególności tym firmom, które podpisują ze swoimi odbiorcami rozmaite umowy, jak na przykład przedsiębiorstwa działające w bankowości czy telekomunikacji.

Teczki matowe – kiedy po nie sięgnąć?

Modele matowe nie wyróżniają się tak jak ich błyszczące odpowiedniki, dlatego są bardziej stonowane. Folia matowa kojarzy się z klasą i elegancją. To najlepszy wybór, jeżeli ten gadżet ma stanowić jedynie dodatek do pozostałych gadżetów reklamowych. Matowe modele są również bardziej uniwersalne. Warto się na nie zdecydować, jeśli dana firma chce pokazać, że jej oferta odznacza się wysoką jakością i że jej usługom można zaufać.

Modele z połyskiem

Teczki błyszczące przyciągają wzrok odbiorców. Dzięki takiemu wykończeniu kolory stają się bardziej intensywne. Sprawdzają się dla tych przedsiębiorstw, które chcą kreować swój wizerunek jako nowoczesny i dynamiczny. Dotyczy to firm kierujących ofertę do młodych osób, przedsiębiorców i wszystkich tych, którzy żyją szybkim tempem życia.

Jak zaprojektować teczkę?

Teczka doskonale nadaje się jako nośnik reklamowy. Należy jednak wcześniej zadbać o jej odpowiedni projekt. Powinien on uwzględniać logo danej firmy, które musi być umieszczone w widocznym miejscu. Jednocześnie grafik powinien wykorzystać kolory firmowe, zgodne z identyfikacją wizualną danego przedsiębiorstwa. Pozwoli to stworzyć bardziej spójny, jasny przekaz.