Ulotka dla branży hotelarskiej - jak ją zaprojektować?

Ulotka dla branży hotelarskiej – jak ją zaprojektować?

Ulotka to jeden z najchętniej wybieranych sposobów reklamy. Powinna być ona dopasowana przede wszystkim do odbiorców i branży, w jakiej działa reklamodawca. Jak zaprojektować ulotkę dla hotelu? Kto powinien zająć się drukiem ulotek?

Jakie funkcje pełni ulotka?

Ten niewielki skrawek papieru może być wykorzystywany w różnych celach. Oprócz reklamy stanowi również sposób na dostarczanie informacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku obiektów wypoczynkowych, w których klient musi wcześniej dokonać rezerwacji, w związku z czym potrzebuje danych kontaktowych. Ulotka powinna być dostosowana do identyfikacji wizualnej hotelu, a także jednoznacznie wskazywać, o kim opowiada. Odbiorca powinien również widzieć korzyść w zatrzymaniu ulotki, dlatego warto wykorzystać ją na przykład jako dokument upoważniający do uzyskania określonej zniżki.

Jakie elementy powinny znaleźć się w projekcie ulotki?

W projekcie należy przede wszystkim uwzględnić logo danego obiektu, aby odbiorca nie miał wątpliwości co do nadawcy reklamy. Znak firmowy musi znaleźć się w widocznym miejscu, najlepiej na samej górze lub na środku. Żeby zachęcić odbiorców do odwiedzin, należy uwzględnić niewielkie portfolio z najlepszymi zdjęciami pokoi, restauracji, recepcji oraz strefy wypoczynkowej. Ulotka hotelowa pełni również funkcję informacyjną, zatem muszą znaleźć się na niej dane kontaktowe, a także szczegóły o samym obiekcie i oferowanych przez niego usługach. Niezwykle ważne jest uwzględnienie lokalizacji hotelu. Dobrym pomysłem jest umieszczenie niewielkiej mapki, która pomoże w dotarciu do obiektu. Oczywiście poleca się również wyszczególnić wszystkie atrakcje i udogodnienia dla gości, takie jak na przykład strefa SPA, animacje dla dzieci czy możliwość przyjmowania zwierząt.

Komu zlecić druk ulotek?

Stworzenie atrakcyjnego i czytelnego nośnika reklamowego nie jest prostym zadaniem. Należy zatem powierzyć je ekspertom. Najpierw trzeba skontaktować się z grafikiem, który ma doświadczenie z podobnymi zleceniami. Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z drukarnią, która zaproponuje optymalny format, a także polecane typy papieru i metody druku. Następnie wystarczy jedynie zająć się dystrybucją ulotek.

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!