ulotki reklamowe

Ulotki reklamowe – na co zwrócić uwagę przy projektowaniu?

Ulotki stanowią istotny element każdej kampanii marketingowej. Są one wykorzystywane do promowania produktów i usług oraz informowania ludzi o nadchodzących wydarzeniach. Jak zrobić ulotkę reklamową, która będzie spełniała swoje zadanie? Istnieje kilka aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu ulotki krok po kroku. Omówiliśmy je w poniższym tekście.

Ulotka niczym oferta

Celem każdej reklamy jest przyciągnięcie uwagi klienta, a także zachęcenie go, aby skorzystał z oferty firmy. Innymi słowy: musi on widzieć pewną korzyść w zatrzymaniu tego niewielkiego skrawka papieru i zastanowienia się nad jego treścią. Dlatego z ulotki warto zrobić na przykład kupon promocyjny, który upoważnia klienta do otrzymania zniżki na zakupy w sklepie.

Nieprzesadzony design i oryginalność

Ulotka musi w jasny sposób informować klienta o tym, jakich działań się od niego wymaga. Dzisiejsi konsumenci mają jedynie kilka sekund na to, aby zapoznać się z reklamą.

  • Projekt tego typu reklamy nie może zawierać zbyt wielu szczegółów, a zatem musi być niezwykle treściwy.
  • Dobrym pomysłem jest umieszczenie na ulotce chwytliwego hasła, które nie tylko zwiększy skuteczność tej reklamy, ale również sprawi, że będzie ona bardziej oryginalna.
  • Aby nadać ulotce charakterystyczny wygląd, warto przede wszystkim uwzględnić identyfikację wizualną przedsiębiorstwa podczas jej projektowania online.
  • Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie ulotek o niecodziennym kształcie. Może być on związany na przykład z branżą, w jakiej działa dana firma.

Wysoka jakość wykonania to podstawa

Jakość materiałów reklamowych bezpośrednio świadczy o jakości produktów oferowanych przez dane przedsiębiorstwo. Dlatego należy koniecznie zadbać o to, aby ulotka była wydrukowana na papierze dobrego gatunku, a do tego zadrukowana przy użyciu dopasowanej techniki. Im wyższa gramatura papieru, tym lepiej wygląda ulotka. Tekst warto również przejrzeć kilka razy pod kątem ewentualnych literówek i innych błędów. Sam projekt graficzny najlepiej zlecić doświadczonemu grafikowi.

Format ulotki

Format, a więc rozmiar ulotki, powinien być spójny z innymi, dotychczas stosowanymi nośnikami. Ponadto powinien być on na tyle duży, aby możliwe było umieszczenie wszystkich niezbędnych informacji.

Zdjęcia wykonane w wysokiej rozdzielczości

Dobrej jakości zdjęcia pomogą wyróżnić się na tle innych i sprawią, że odbiorcy będą chcieli zobaczyć, co dany przedsiębiorca ma do zaoferowania. Nie poleca się używać obrazów z ciemnym tłem, jako że mogą one wyglądać nieatrakcyjnie po wydrukowaniu.

Przykuwający oko design

Żeby nośniki reklamowe były skuteczne, warto zastosować się do poniższych punktów:

  • użycie pogrubionej czcionki. Warunkiem zaprojektowania dobrej ulotki są odpowiednie kroje pisma i ich formatowanie. Pogrubiony tekst przyciągnie uwagę potencjalnego odbiorcy. W projekcie należy stosować tą samą czcionkę, aby całość wyglądała spójnie.
  • stosowanie różnych kolorów. Jest to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy wykorzystują różne rodzaje ulotek reklamowych i muszą je w pewien sposób odróżnić.
  • kontrastujące kolory. Zestawienie ze sobą zupełnie różnych kolorów sprawia, że dany element znacząco się wyróżnia.

Co powinno znaleźć się w treści ulotki?

Tekst na ulotce powinien przede wszystkim zachęcać klienta do skorzystania z danej oferty. Niezbędne jest zatem stworzenie przekazu pisanego językiem korzyści. Na samym końcu warto również uwzględnić krótkie CTA (call to action), czyli wezwanie do podjęcia określonego działania.

Dostosowanie ulotki do wymogów wykonawcy

Warto pamiętać o tym, aby już na początku tworzenia projektu ulotek reklamowych wprowadzić w pliku zmiany wymagane przez drukarnię. W ten sposób zyskuje się pewność co do tego, że wydruk będzie wykonany poprawnie i zgodny z oczekiwaniami. Należy przede wszystkim zadbać o wybór odpowiedniej przestrzeni barw. W większości drukarni poleca się zestaw CMYK. Wprowadzenie tej niewielkiej modyfikacji daje pewność co do tego, że kolorystyka wydruku będzie zgodna z tym, jak grafika prezentuje się na ekranie. Ponadto należy uwzględnić tak zwane marginesy bezpieczeństwa oraz spady. Są to części wydruku, które stanowią swoisty bufor, dzięki któremu nawet w przypadku wystąpienia nieprawidłowości podczas cięcia zostaje zachowany odpowiedni efekt wizualny. 

Brak uwzględnienia wymogów stawianych przez drukarnię w projekcie może skutkować tym, że zostanie on po prostu odrzucony. Klienci korzystający z naszej oferty mogą liczyć na wsparcie pracowników w zakresie odpowiedniego sparametryzowania pliku. Można też zamówić u nas ulotki reklamowe z projektem – cennik i wykaz pozostałych usług dostępne na naszej stronie i w kontakcie z obsługą drukarni.

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!