W czym mogą pomóc wizytówki premium – o podniesionym standardzie?

Wizytówki o zwiększonym standardzie stają się coraz popularniejsze. Przedsiębiorstwa dostrzegają korzyści płynące z ich zastosowania, między innymi znaczną poprawę wizerunku danej marki. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na inwestycję w wizytówki premium oraz komu zlecić jej realizację?

Wysoka jakość wykonania wizytówek premium – jak działa?

Dzięki wizytówkom z górnej półki można:

 • wywierać dobre pierwsze wrażenie – czyli wyróżnić się na tle innych, a tym samym przyciągać potencjalnych klientów. Tego typu akcesoria są wykonane przy użyciu innowacyjnych efektów estetycznych, takich jak ekskluzywny papier, lakierowane logo, wypukły nadruk czy kod QR. Są też wizytówki z tłoczeniem. Poprzez wykonanie tego typu gadżetów firma osiąga wyższy poziom prestiżu i profesjonalizmu.
 • budować zaufanie – kategoria premium oznacza najwyższą jakość. Wizytówki tej klasy przekonują do skorzystania z oferty danej marki.
 • zwiększać zapamiętywalność – dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi, a także poprzez rozmaite wzory, wizytówki premium na dłużej zapisują się w pamięci. W szczególności polecamy czarno-złote modele.
 • usprawnić kontakt – wizytówki zawierają nie tylko logo i nazwę firmy, ale również dane kontaktowe, takie jak numer telefonu, adres e-mail lub strona internetowa. Takie elementy zdecydowanie ułatwiają klientom i partnerom biznesowym nawiązanie kontaktu.
 • wzmacniać relację – wręczenie atrakcyjnej wizualnie wizytówki, częściej kończy się rozmową, a następnie zbudowaniem trwałej relacji biznesowej.

Wzory ekskluzywnych wizytówek są droższe niż standardowe opcje, ale ich wyjątkowy design i funkcjonalność przynoszą odpowiednio więcej korzyści. Rozmaite rodzaje papieru do wizytówek pozwalają uzyskać określone efekty, takie jak na przykład głębia koloru w przypadku czarnych wizytówek.

Ekskluzywne wizytówki firmowe – od czego zależy ich skuteczność?

Stworzenie wizytówki z własnym logo, która spełni się w swej roli, wymaga dopracowania pewnych elementów. Oto kilka wskazówek dotyczących projektowania tego typu nośników reklamowych:

 • zdefiniowanie celu – zanim zacznie się projektować wizytówkę, warto zastanowić się nad tym, jaki będzie główny cel jej użytkowania: czy ma ona służyć do promocji całej firmy, czy też konkretnej usługi lub produktu? W ten sposób można trafnie ustalić, jakie informacje powinny zostać uwzględnione na tym niewielkim bloczku papieru, a także wybrać najlepsze wzory wizytówek firmowych.
 • zadbanie o estetykę – wizytówka powinna być estetyczna i przyjemna dla oka. Dobrany kolor, czcionka i układ graficzny sprawią, że będzie zapamiętana. Warto wziąć przy tym pod uwagę identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa.
 • dostosowanie do branży – wizytówka jest dostosowywana do tematyki obszaru, w którym działa przedsiębiorstwo. Na przykład projekt dla firmy reklamowej powinien być bardziej kreatywny i ekstrawagancki, niż wizytówka kancelarii prawniczej.
 • dodanie wartości – warto pomyśleć o elemencie, który przyciągnie uwagę klientów, takim jak wyróżniające się logo, hasło reklamowe, specjalna oferta lub rabat.
 • postawienie na jakość – ekskluzywne wizytówki firmowe powinny być wydrukowane na wysokogatunkowym papierze, aby były trwałe i wytrzymałe. Ich jakość często może być odnoszona do jakości oferowanych produktów lub usług.
 • obecność w mediach społecznościowych – warto umieścić na wizytówce informacje o swoich profilach w social media, takich jak LinkedIn, Twitter czy Facebook. Można również dodać kod QR z odnośnikiem do wszystkich profili w sieci.

Wizytówki premium jako reklama Twojej firmy – czym je wyróżnić?

Do wykonania wizytówek w wersji premium często stosowane są różnego rodzaju uszlachetnienia. Polecamy skorzystanie z takich metod jak:

 • zabezpieczenie przy użyciu folii, które zwiększa trwałość danego wyrobu poligraficznego, chroniąc go przed zabrudzeniami, uszkodzeniem i zaginaniem się rogów. Po takie rozwiązanie często sięgają przedsiębiorstwa z branż przemysłowych.
 • wybranie ekstrawaganckiego koloru, możliwe jest dzięki użyciu wysokiej jakości farb, pozwalających na druk wizytówek np. w całości zaprojektowanych w eleganckiej czerni,
 • wykończenie przy użyciu folii soft touch, która nadaje papierowi na wizytówki reklamowe miękkości, dzięki czemu dostarcza klientowi dodatkowych, przyjemnych bodźców,
 • lakier trójwymiarowy, czyli postawienie na realizm, a tym samym dodanie wyróżniającego się elementu,
 • lakier wybiórczy, pozwalający na realizację bardziej oryginalnych projektów.

Wybór odpowiedniej metody uszlachetnienia zależy przede wszystkim od koncepcji budowania reklamy za pomocą danej wizytówki oraz tego, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo.

Jak można wykorzystać wizytówki premium?

Z tych gadżetów reklamowych korzystają wszystkie przedsiębiorstwa, niezależnie od ich branży. Wygląd wizytówki zależy przy tym od tematyki prowadzonej działalności. I tak: wizytówki dla adwokata powinny być wykonane w stonowanych kolorach, jako że w ten sposób dana osoba kreuje się na bardziej godną zaufania. Z kolei podmioty działające w kreatywnych dziedzinach, takich jak branża artystyczna lub reklamowa, często sięgają po niestandardowe sposoby wykańczania, które udowadniają ich twórcze podejście. Takie rozwiązanie polecamy wszystkim tym, którzy chcą stworzyć skuteczne wizytówki dla fotografa, artysty czy grafika. Wreszcie wizytówki mogą zostać wykorzystane podczas prywatnych uroczystości, na przykład jako wizytówki na wesele – dla gości na stół lub do oznakowania prezentu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty drukarni Good Printing?

Mamy długoletnie doświadczenie w dziedzinie wytwarzania różnego rodzaju wyrobów poligraficznych na zamówienie, w tym wizytówek składanych, papieru czy teczek firmowych i wielu innych. Korzystamy z wysokiej jakości urządzeń, co gwarantuje terminowe wykonywanie zleceń. Ponadto zapewniamy profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiednich nośników i metody druku. 

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!