matowe czy błyszczące wizytówki premium

Wizytówka premium – błyszcząca czy matowa?

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli chcemy, aby klienci od początku mieli jak najlepsze zdanie o naszej firmie, to musimy zadbać o wybór odpowiedniej wizytówki. Najlepszy rezultat osiąga się dzięki wizytówkom premium. Dlaczego warto je wybrać i jaka wersja będzie najlepsza – matowa czy błyszcząca?

Zacznij od końca

W projektowaniu materiałów reklamowych tak naprawdę najważniejszy jest odbiorca końcowy, czyli potencjalny klient lub partner biznesowy. Zastanawiając się nad wyborem wizytówki, należy pomyśleć nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Ten niewielki bloczek papieru już od początku określa charakter naszej firmy. Przedsiębiorcy chcący uchodzić przede wszystkim za godnych zaufania, a może nawet dyskretnych (adwokaci czy psycholodzy), powinni wybrać wizytówki matowe. Dotyczy to również artystów, których znakiem rozpoznawczym jest minimalizm. Tego typu materiały reklamowe sprawiają, że firma wydaje się bardziej profesjonalna, nowoczesna i godna zaufania. Taki projekt wizytówki powinni również wybrać lekarze, hydraulicy, firmy remontowe oraz przedstawiciele innych branży usługowych. Na matowej powierzchni nie widać śladów palców, a do tego jest ona lepiej zabezpieczona przed zabrudzeniami.

Z kolei wizytówki w wersji błyszczącej przykuwają wzrok, głównie dzięki temu, że ich kolory są żywe i nasycone. Jeśli charakterystyczne barwy są znakiem rozpoznawczym firmy, to nie warto z nich rezygnować – wybór wizytówki z dodatkowym połyskiem będzie strzałem w dziesiątkę. Błyszcząca powierzchnia kojarzy się z zabawą, luksusem i przyjemnością. Wybór takiej wizytówki poleca się przedsiębiorstwom oferującym ekskluzywne artykuły, ale również producentom zabawek, sklepom z odzieżą czy kosmetykami. Tego typu materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

O czym jeszcze pamiętać?

Bez solidnej bazy na nic zdadzą się nawet najlepiej dopasowane dodatki. Dlatego przy wyborze wizytówki trzeba koniecznie zwrócić uwagę na typ zastosowanego papieru. Wysoka gramatura gwarantuje lepszą wytrzymałość. Wizytówki wykonane z dobrego gatunkowo papieru robią na klientach  wrażenie – możemy być wówczas pewni co do tego, że zapoznają się z ich treścią, a także będą bardziej skorzy do nawiązania kontaktu lub skorzystania z oferty.