Teczki papierowe – ekologiczny trend czy przydatny produkt?

Ludzie w zdecydowanej większości troszczą się o swój wygląd. Tak samo firmy dbają o swój image. Wizerunek w biznesie buduje się poprzez dobór odpowiednich gadżetów reklamowych. Z pozoru niewielkie elementy odgrywają ogromną rolę – dzieje się tak wtedy, gdy na przykład wręczamy klientowi plik dokumentów w schludnej, starannie zamkniętej teczce. Nabiera on wówczas przekonania co do tego, że firmie zależy na nim i jego interesach.

Teczka papierowa na dokumenty

Klienci najczęściej zamawiają teczki papierowe z nadrukiem, które wykorzystują głównie do przechowywania różnego rodzaju dokumentów. To bardzo praktyczny gadżet, który pozwala na utrzymanie porządku w papierach. Są łatwe w użyciu i mogą być wykorzystywane w różnych celach, w tym zarówno w pracy lub szkole, jak i na użytek osobisty. Wykonuje się je z papieru lub z materiałów pochodzących z recyklingu, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. W oczach coraz bardziej świadomych ekologicznie odbiorców stanowi to dodatkowy atut.

Teczki papierowe a ekologia

Teczki papierowe wykonuje się z kartonu, który jest znacznie grubszy i odporniejszy na uszkodzenia niż zwykły papier. Chroni przechowywane dokumenty przed przypadkowym zagnieceniem lub zabrudzeniem. Dzięki dzisiejszym możliwościom w zakresie druku eko teczka może przyjąć w zasadzie dowolny wygląd, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw szukających gadżetów pozwalających im się wyróżnić. Alternatywę stanowią teczki ze sztucznych tworzyw, które również mogą zostać wykonane w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Dobrym przykładem są teczki PET z materiału pochodzącego z recyklingu. W tego typu modelach częstą praktyką jest umieszczanie specjalnych okładek w środku, dzięki czemu przechowywane dokumenty można podzielić na różne sekcje.

Praktyczne zastosowanie teczek papierowych

Teczki udoskonala się na wiele sposobów. Dotyczy to na przykład sposobu ich zamykania. Na rynku dostępne są modele wiązane na gumkę lub zapinane. Różne są również metody wykonania poszczególnych egzemplarzy. W przypadku dokumentów, do których dostęp powinny mieć jedynie upoważnione osoby, poleca się wybór teczek z okładką, która zasłania to, co znajduje się w środku. Z kolei zawartość przezroczystej teczki jest widoczna bez konieczności jej otwierania, co pozwala na szybkie odnalezienie szukanych papierów. Dokumenty pozostają łatwo dostępne, a dodatkowo zyskują dodatkową ochronę przed kurzem.

Teczki najczęściej wykorzystuje się do:

archiwizacji różnego rodzaju dokumentów, w tym również do segregatora;
przechowywania dyplomów, aktów cywilnych oraz podpisywanych umów;
zabezpieczania pamiątek, w tym zdjęć, listów i zapisków osobistych.

Warto również wspomnieć o tym, że teczki stanowią niezbędne wyposażenie w każdej dziecięcej wyprawce. To w nich uczniowie przechowują swoje prace plastyczne, a także dokumenty od nauczycieli. Śmiało można stwierdzić, że teczka to jeden z najbardziej uniwersalnych gadżetów, który przydaje się każdemu, niezależnie od wieku.

Inne możliwości wykorzystania teczek papierowych

Teczka papierowa to klasyka w administracji biurowej, szkolnej i osobistej. Ten nośnik pozwala na przechowywanie wszystkich dokumentów potrzebnych w pracy, szkole lub w życiu prywatnym – zarówno drukowanych, jak i pisanych odręcznie. Na tym jednak możliwości wykorzystania teczki się nie kończą.

Istnieją modele specjalistyczne, przeznaczone na przykład do przechowywania konkretnych dokumentów technicznych, a nawet danych lekarskich. Tego typu nośniki są zazwyczaj opatrzone czytelną okładką z tabelą z rubrykami zawierającymi niezbędne informacje. Dzięki temu właściciel teczki pamięta o jej właściwym i pełnym oznaczeniu.

Ciekawe rozwiązanie do różnego rodzaju archiwów stanowią teczki zawieszkowe, które składają się ze złożonego na pół arkusza tektury, wraz z niewielkimi szynami na obu końcach. Można zawieszać je również w pozycji poziomej.

Firmy często korzystają również ze specjalnych teczek, w których umieszcza się dokumenty do podpisu, a następnie przekazuje osobie decyzyjnej. Dla ułatwienia czynności podpisywania wszystkie papiery są oddzielone za pomocą sztywnych przekładek.

Teczki mogą także przyjmować formę neseserów, a nawet przypominać niewielki bagaż. Dotyczy to modeli wyposażonych w rączkę i solidną obudowę, a także zamek błyskawiczny lub zapinkę. W tego typu nośnikach można przechowywać nie tylko dokumenty, ale również przybory do pisania oraz laptop.

Teczki ofertowe z logo

Żeby uczynić z teczki pełnoprawny gadżet reklamowy, należy pamiętać o jej odpowiednim oznakowaniu. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście teczki z logo. Trzeba również dobrać je pod względem kolorystyki do identyfikacji wizualnej firmy, tym samym wzmacniając przekaz reklamowy. O jakości wydruku decyduje odpowiednio dobrana technologia drukowania, a także jakość materiału.

Nasza drukarnia internetowa najtaniej na rynku zrealizuje dla Ciebie druk teczek ofertowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu różnych gadżetów reklamowych. Służymy klientom profesjonalnym doradztwem w każdym momencie realizacji zlecenia. W celu uzyskania doradztwa zapraszamy do skontaktowania się z naszymi przedstawicielami.