Czy ulotki reklamowe są skutecznym materiałem promocyjnym?

Ulotki to bez wątpienia jedne z najczęściej stosowanych materiałów promocyjnych. Jednak czy dalej opłaca się je stosować? Jaka jest ich skuteczność? Co zrobić, żeby ją zwiększyć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Przeznaczenie ulotek

Dobrze przemyślany sposób promocji przybliża firmę do określonego celu. Dotyczy to również ulotek. Najczęściej ich nadrzędną funkcją jest przedstawienie oferty danej firmy oraz sprawienie, aby klient z niej skorzystał. Dlatego ulotki muszą wyglądać estetycznie i zachęcająco. Te artykuły promocyjne stanowią również swego rodzaju wizytówkę, z tym że przeznaczoną dla szerszego grona odbiorców. Dlatego należy umieścić na niej najważniejsze szczegóły dotyczące danej firmy, w tym przede wszystkim dane kontaktowe.

Zalety tej formy reklamy

Ulotki to zdecydowanie jeden z najtańszych sposobów na zaistnienie w świadomości odbiorcy. Doskonale nadają się do promocji masowej, organizowanej na przykład podczas dużych imprez, w sklepach handlowych czy bezpośrednio na ulicy. Ulotki przykuwają uwagę bardziej niż bannery. Trzeba także pamiętać o tym, że jeszcze nie każdy posiada dostęp do internetu – dla około 30 procent Polaków to właśnie ulotki mogą być głównym źródłem wiedzy na temat oferty różnych przedsiębiorstw, zwłaszcza tych działających w okolicy. Zaletą ulotek jest również ich uniwersalność oraz możliwość szybkiego wydrukowania.

Ulotka, która przyciąga konsumenta

Jak zachęcić klienta do zapoznania się z treścią ulotki, a następnie odwiedzenia sklepu lub zrobienia zakupów online? Prostym sposobem jest uczynienie z ulotki czegoś więcej niż tylko nośnika informacji. Żeby klient jasno widział korzyść z jej posiadania, warto zamienić ulotkę w kupon, dzięki któremu można uzyskać na przykład zniżkę podczas zakupów czy gratisowy produkt. W ten sposób osoba, która otrzyma ulotkę, będzie bardziej skłonna do jej zachowania albo przekazania dalej.

Zasady projektowania ulotek

Profesjonalnie zaprojektowana ulotka jest niczym przynęta – zachęca klienta do zapoznania się bliżej z ofertą danej firmy. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego grafika i sprawdzonej drukarni. Projekt takiego materiału promocyjnego musi odznaczać się czytelnością, zawierać konkretne informacje i chwytliwe hasła reklamowe. Z kolei druk powinien odbyć się przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Dobre drukarnie, takie jak Good Printing, zapewniają swoim klientom szerokie możliwości wyboru w zakresie rodzaju papieru, rozmiaru czy wreszcie kolorystyki ulotki.