Teczki ofertowe – czy mają realny wpływ na promocję biznesu?

Gadżety reklamowe są uważane za jedną z najskuteczniejszych form promocji. Należy jednak pamiętać o tym, że spełniają one swoje zadanie tylko wtedy, gdy są dobrane pod kątem klienta. Powinny odznaczać się przede wszystkim wysoką przydatnością. Czy teczki ofertowe to reklama, w którą warto inwestować?

Teczki ofertowe — praktyczne i estetyczne

Zacznijmy od wysokiej użyteczności teczek. Chronią one dokumenty przed pognieceniem się lub uszkodzeniem. Są uniwersalnym prezentem dla klientów, jako że każdy musi segregować różnego rodzaju papiery.  Można umieszczać w nich nie tylko umowy, ale również materiały szkoleniowe oraz ankiety, dlatego teczki poleca się wykorzystać podczas konferencji, targów i innych wydarzeń branżowych. Dokumenty wręczane klientowi w odpowiednim opakowaniu prezentują się schludnie, dzięki czemu pozwalają budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Pokazuje to odbiorcom, że dane przedsiębiorstwo dba nawet o niewielkie szczegóły, a zatem jego oferta również odznacza się wysoką jakością. Poza tym teczki często przekazuje się innym osobom, dzięki czemu reklama obejmuje coraz większą grupę potencjalnych klientów.

Zwiększenie prestiżu firmy

Zwykła teczka, jeśli tylko odznacza się odpowiednim designem, to świadectwo prestiżu firmy. Dlatego warto zadbać o jej estetyczny wygląd. W projekcie należy umieścić takie elementy jak logo lub inny znak charakterystyczny przedsiębiorstwa, a także krótki slogan zachęcający do skorzystania z oferty. Z tyłu mogą znajdować się dane kontaktowe, a w środku warto przewidzieć miejsce na pozostawienie wizytówki.

Jak stworzyć teczkę ofertową?

Projekt tego materiału reklamowego powinien zgadzać się z ogólną identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa. Należy zatem zadbać o użycie właściwych kolorów, kroju czcionek oraz innych charakterystycznych elementów wizualnych. Materiał reklamowy musi również przyciągać uwagę klientów oraz zapadać w ich pamięci.

Dostosowanie do klienta — teczka ofertowa na zamówienie

Teczka powinna być dostosowana również pod względem odbiorców, aby zwyczajnie chcieli oni z niej korzystać. Warto zastosować różne projekty w zależności od tego, komu chcemy ją wręczyć: uczniom studentom, a może osobom zatrudnionym w biurze? Pomoc w opracowaniu idealnej koncepcji, stworzeniu projektu oraz wyprodukowaniu teczek oferują agencje reklamowe.

masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu – my do Ciebie oddzwonimy!