wizytówki składane

Wizytówka składana – czy musi mieć więcej treści?

Podczas projektowania wizytówki należy wziąć pod uwagę nie tylko grafikę i treść, ale również kilka dodatkowych czynników (takich jak rodzaj papieru czy sposób rozmieszczenia tekstu). Zamawiający musi zdecydować, czy bardziej odpowiada mu klasyczna, płaska wizytówka, czy może ta w wersji składanej. Dlaczego warto skłonić się ku tej drugiej opcji i czy większą ilość miejsca do zadrukowania należy koniecznie wykorzystać?

Przejrzystość przede wszystkim

Za wyborem wizytówek składanych przemawia możliwość bardziej przemyślanego rozmieszczenia tekstu. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chce się umieścić na wizytówce większą ilość informacji lub dodatkowe grafiki – na przykład w postaci niewielkiej mapki ze szczegółami dojazdu do firmy. Zamawiający nie musi ograniczać się do rozmiarów jednej karteczki – ma do dyspozycji aż dwie osobne powierzchnie. Takie przejrzyste wizytówki, z jasno podzieloną sekcją na część z reklamą i informacją, są zdecydowanie lepiej odbierane przez klientów. Doceniają oni również to, że reklamodawca dostarcza im wszystkich niezbędnych danych za pomocą jednego narzędzia.

Czy dostępne miejsce musi zostać wykorzystane?

Wizytówka, nawet ta w wersji składanej, nie powinna być w całości wypełniona informacjami. Niekiedy mniej naprawdę znaczy więcej, a minimalistyczny wygląd przykuwa dzisiaj uwagę. Konsumenci są zewsząd atakowani reklamami, dlatego wizytówka z nieco mniejszą ilością informacji może miło ich zaskoczyć. Taki design jest ponadto zgodny z aktualnymi trendami, dlatego przedsiębiorstwa chcące uchodzić za szczególnie nowoczesne powinny w szczególności zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Oszczędna w formie wizytówka doskonale pasuje do wizerunku firm, dla których ważna jest rzetelność, solidność lub dobry smak. Mogą z niej skorzystać zarówno podmioty działające w branży usługowej, jak i sklepy oferujące produkty z wyższej półki.

Co powinno koniecznie znaleźć się w projekcie wizytówki?

Istnieje kilka informacji, które koniecznie powinny znaleźć się w projekcie wizytówki, bez względu na jej formę. Do takowych należą: nazwa przedsiębiorstwa, zakres jej usług oraz informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu, adres e-mail czy strona internetowa. Warto dodać również charakterystyczny element, taki jak logo firmy lub jej slogan. Składana wizytówka może zawierać zdecydowanie więcej detali, w tym także grafikę.