Ulotki reklamowe – w jakich branżach sprawdza się ta forma promocji?

Ulotki to bez wątpienia jedne z najczęściej wybieranych materiałów promocyjnych. Okazuje się jednak, że w niektórych branżach ich zastosowanie jest skuteczniejsze niż w innych. Którzy przedsiębiorcy powinni koniecznie sięgnąć po ten rodzaj promocji?

Sektor usług

Ten rodzaj reklamy doskonale sprawdza się w przypadku firm oferujących rozmaite usługi. Rozmiar i format ulotki pasuje w sam raz do tego, aby przedstawić na niej krótki opis tego typu oferty. Promocja za pomocą ulotek jest polecana osobom prowadzącym niewielkie przedsiębiorstwa usługowe jak zakład fryzjerski, kosmetyczny, lokal gastronomiczny czy punkt naprawy komputerów. Wówczas na ulotce opłaca się zamieścić przede wszystkim szczegóły na temat oferowanych usług, a do tego koniecznie dane kontaktowe, takie jak adres czy numer telefonu. Dobrym pomysłem jest dodanie niewielkiej mapki ze wskazówkami dojazdu.

Lokalne przedsiębiorstwa

Firmy działające w obrębie danego miasta czy gminy powinny stawiać na takie formy promocji, które pozwolą im zdobyć zaufanie klientów. Statystycznie aż połowa osób, które otrzymują ulotki, zatrzymuje je w swoim domu. To sposób na znaczne powiększenie grona swoich odbiorców nie tylko o tych, którzy bezpośrednio otrzymali dany dokument, ale również o członków ich rodzin czy znajomych. Dzięki systematycznemu powiększaniu się grona odbiorców lokalne przedsiębiorstwo szybko wyprzedza swoich konkurentów.

Jak stworzyć skuteczną ulotkę?

Należy jednak pamiętać o tym, że tylko dobry projekt i wykonanie zapewniają wysoką skuteczność tej formie promocji. Stworzenie ulotki warto powierzyć profesjonaliście, jakim jest grafik komputerowy. Taka reklama powinna przedstawiać najważniejsze informacje na temat danej firmy i jej oferty. Do tego musi przykuwać wzrok, aby odbiorca zwrócił na nią uwagę. Żeby wzmocnić identyfikację wizualną danej marki, warto zastosować kolorystykę firmową w projekcie. Dobrym pomysłem jest również uczynienie z danej ulotki kuponu lub innego sposobu na uzyskanie zniżki, dzięki czemu klient widzi korzyść w tym, że zatrzyma ją przy sobie.

Wygląd i wykonanie mają znaczenie

W przypadku ulotek ogromną rolę odgrywają papier i farby zastosowane do ich produkcji. Do wyboru jest materiał o różnej gramaturze – im jest ona większa, tym lepszą wytrzymałością odznacza się dany produkt. Ulotki można również zamówić w wersji standardowej lub jako ulotki składane, w zależności od rodzaju i ilości informacji, jakie zawierają.